6°C 
اوقات شرعی
 
     
   • ضوابط نصب تابلو
     6378

     

     
    خلاصه ای از ضوابط نصب تابلو
     
    -          کلیه واحدهای صنفی ، صنعتی ، تولیدی ، توزیعی ، خدماتی ، اداری ، بانکها و موسسات مالی و اعتباری ، صندوقهای قرض الحسنه ، شرکتها ، سازمانها ، ادارات ، ارگانها ، موسسات و دفاتر دولتی ، عمومی و خصوصی ، مساجد ، حسینیه ها ، خیریه ها ، موسسات غیر انتفاعی ، مراکز انتظامی و کلیه موسسات وابسته به آنها و همچنین مراکز علمی ، پ‍ژوهشی ، درمانی ، بهداشتی ، و سایر موارد مشابه ، تنها مجاز به نصب یک تابلوی شناسایی واحد متبوع در چهر چوب ضوابط تعیین شده به صورت رایگان بر سر درب محل فعالیت در هر ممر می باشند .
    -          نصب تابلو شناسایی پزشکان ، درمانگاهها ، داروخانه ها ، وکلای حقوقی ، دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق برابر توافقنامه ای که بین مراجع ذیصلاح مربوطه ، مدیریت زیبا سازی و طراحی شهری و سازمان میادین میوه وتره بار و ساماندهی مشاغل شهری انجام می شود ، رایگان بوده و تغییرات خارج از توافق ، مشمول بهای خدمات خواهد شد.
    -          سطح تابلوی شناسایی برابر با 30% از سطح مساحت ممر تجاری مذکور می باشد به طوریکه عرض ممر را بپوشاند ودر ارتفاع حداقل دو متر و شصت سانتیمتر ازکف زمین نصب گردد.بدیهی است برای واحد هایی که از حروف برای شناسایی کسب استفاده می کنند ، محدوده نگارش این حروف تابع این ضوابط است.
    تبصره1 – برای مغازه یک طبقه ، تابلوی شناسایی نباید بالاتر از بام مغازه قرار گیرد.
    تبصره 2 – برای ساختمان دو طبقه باید به گونه ای طراحی و نصب شود که مزاحم نما و پنجره های ساختمان فوقانی نباشد.
     
    -          تابلو دفتر نمایندگی شرکتها ، کارخانجات ، واحدهای تولیدی موارد مشابه که دارای نمایندگی باشند وهیچ کالای دیگری غیر از برند کارخانه مربوطه را عرضه ننمایند ، به عنوان تابلوی شناسایی کسب محسوب می شود. این امتیاز فقط برای یک تابلوی دفتر فروش یا نمایندگی مرکزی در سطح شهر است و بیشتر از یک نمایندگی در سطح شهر ، از این امتیاز برخوردار نبوده و مشمول پرداخت عوارض خواهد بود.
    -          مکان های مجاز استفاده از فضاهای تبلیغاتی (بیلبورد ،تابلو،استند و تلویزیون) مطابق نظر کمیته مکان یابی و بر پایه مطالعات طرح جامع ساماندهی تبلیغات شهری تعیین می گردد.
    -          تبصره 1 – نصب هر گونه تابلو عمود بر ساختمان و معبر عمومی ممنوع است.
    -          تبصره 2 – نصب هرگونه تابلو د معابر بر روی درختان و عناصر طبیعی ، جوی و کانال آب و همچنین دیوار نویسی ممنوع است.
    -          تبصره 3 – نصب هر گونه تابلو بر روی تجهیزات و تاسیسات شهری مانند پست های برق ، کیوسک تلفن ، تیرها ، جدول کنار معابر ، پیاده روها ، چراغهای برق ، شیرهای اتش نشانی ، علائم بزرگراهها که تابلوهای دیگر را بپوشاند و امثال آن ممنوع است.
    -          استفاده از سطوح شیشه ای در تابلوها ممنوع است مگر آنکه جنس آن از شیشه نشکن بوده یا دارای شبکه محافظ داخلی باشد.
    -          نورپردازی تابلوها باید بر اساس استانداردهای ملی و زیست محیطی بوده و نباید به گونه ای باشد که موجب آزردگی و ایجاد مزاحمت برای همسایگان و منازل همجوار گردد.
    -          با توجه به توسعه روزافزون ابزارها و تکنولوژی های تبلیغاتی ، در خصوص تبلیغات محیطی که در این مصوبه لحاظ نگردیده ، ضوابط مربوط مطابق شبیه ترین فضای تبلیغاتی مندرج در این مصوبه با پیشنهاد شهرداری مشهد و تصویب کمیسیون امور فنی ، عمرانی و طرح ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد تعیین می گردد.
     
     

     

    تعداد بازدید :5929
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر: