تماس با ماصفحه اصلی
سازمان میادین میوه ،تره بار و ساماندهی مشاغل
   
  • ضوابط نصب تابلو
    6378

    

    
   خلاصه ای از ضوابط نصب تابلو
    
   -          کلیه واحدهای صنفی ، صنعتی ، تولیدی ، توزیعی ، خدماتی ، اداری ، بانکها و موسسات مالی و اعتباری ، صندوقهای قرض الحسنه ، شرکتها ، سازمانها ، ادارات ، ارگانها ، موسسات و دفاتر دولتی ، عمومی و خصوصی ، مساجد ، حسینیه ها ، خیریه ها ، موسسات غیر انتفاعی ، مراکز انتظامی و کلیه موسسات وابسته به آنها و همچنین مراکز علمی ، پ‍ژوهشی ، درمانی ، بهداشتی ، و سایر موارد مشابه ، تنها مجاز به نصب یک تابلوی شناسایی واحد متبوع در چهر چوب ضوابط تعیین شده به صورت رایگان بر سر درب محل فعالیت در هر ممر می باشند .
   -          نصب تابلو شناسایی پزشکان ، درمانگاهها ، داروخانه ها ، وکلای حقوقی ، دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق برابر توافقنامه ای که بین مراجع ذیصلاح مربوطه ، مدیریت زیبا سازی و طراحی شهری و سازمان میادین میوه وتره بار و ساماندهی مشاغل شهری انجام می شود ، رایگان بوده و تغییرات خارج از توافق ، مشمول بهای خدمات خواهد شد.
   -          سطح تابلوی شناسایی برابر با 30% از سطح مساحت ممر تجاری مذکور می باشد به طوریکه عرض ممر را بپوشاند ودر ارتفاع حداقل دو متر و شصت سانتیمتر ازکف زمین نصب گردد.بدیهی است برای واحد هایی که از حروف برای شناسایی کسب استفاده می کنند ، محدوده نگارش این حروف تابع این ضوابط است.
   تبصره1 – برای مغازه یک طبقه ، تابلوی شناسایی نباید بالاتر از بام مغازه قرار گیرد.
   تبصره 2 – برای ساختمان دو طبقه باید به گونه ای طراحی و نصب شود که مزاحم نما و پنجره های ساختمان فوقانی نباشد.
    
   -          تابلو دفتر نمایندگی شرکتها ، کارخانجات ، واحدهای تولیدی موارد مشابه که دارای نمایندگی باشند وهیچ کالای دیگری غیر از برند کارخانه مربوطه را عرضه ننمایند ، به عنوان تابلوی شناسایی کسب محسوب می شود. این امتیاز فقط برای یک تابلوی دفتر فروش یا نمایندگی مرکزی در سطح شهر است و بیشتر از یک نمایندگی در سطح شهر ، از این امتیاز برخوردار نبوده و مشمول پرداخت عوارض خواهد بود.
   -          مکان های مجاز استفاده از فضاهای تبلیغاتی (بیلبورد ،تابلو،استند و تلویزیون) مطابق نظر کمیته مکان یابی و بر پایه مطالعات طرح جامع ساماندهی تبلیغات شهری تعیین می گردد.
   -          تبصره 1 – نصب هر گونه تابلو عمود بر ساختمان و معبر عمومی ممنوع است.
   -          تبصره 2 – نصب هرگونه تابلو د معابر بر روی درختان و عناصر طبیعی ، جوی و کانال آب و همچنین دیوار نویسی ممنوع است.
   -          تبصره 3 – نصب هر گونه تابلو بر روی تجهیزات و تاسیسات شهری مانند پست های برق ، کیوسک تلفن ، تیرها ، جدول کنار معابر ، پیاده روها ، چراغهای برق ، شیرهای اتش نشانی ، علائم بزرگراهها که تابلوهای دیگر را بپوشاند و امثال آن ممنوع است.
   -          استفاده از سطوح شیشه ای در تابلوها ممنوع است مگر آنکه جنس آن از شیشه نشکن بوده یا دارای شبکه محافظ داخلی باشد.
   -          نورپردازی تابلوها باید بر اساس استانداردهای ملی و زیست محیطی بوده و نباید به گونه ای باشد که موجب آزردگی و ایجاد مزاحمت برای همسایگان و منازل همجوار گردد.
   -          با توجه به توسعه روزافزون ابزارها و تکنولوژی های تبلیغاتی ، در خصوص تبلیغات محیطی که در این مصوبه لحاظ نگردیده ، ضوابط مربوط مطابق شبیه ترین فضای تبلیغاتی مندرج در این مصوبه با پیشنهاد شهرداری مشهد و تصویب کمیسیون امور فنی ، عمرانی و طرح ریزی شهری شورای اسلامی شهر مشهد تعیین می گردد.
    
    

    

   تعداد بازدید :6416
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
 • پیوند های پرکاربرد
  پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
  معاونت خدمات و محیط زیست شهری
  سازمان میادین تهران
  سازمان میادین اصفهان
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,716,811
  تعداد بازدید امروز : 114
  تعداد بازدید دیروز : 938
  آخرین به روزرسانی : 1396/11/02 08:14
 • ارتباط با مدیریت
  آدرس :

  بلوار وکیل اباد - حدفاصل وکیل اباد 55 و 57 - پلاک 1165

  تلفن :05131298090
  فاکس :05131298081
  رایانامه :mayadin@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان میادین میوه ،تره بار و ساماندهی مشاغل شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد